Ocieplanie poddasza

Ocieplenie poddasza w cenie ocieplenia wełną
- sprawdź nasze promocje zadzwoń

  Zastosowanie pianki poliuretanowej jako materiału termoizolacyjnego w zastępstwie tradycyjnych materiałów takich jak wełna mineralna/szklana, styropian niesie za sobą wiele zalet:

 Pianka poliuretanowa to koniec z niedogodnościami  związanymi  z długim  czasem ułożenia docieplenia (wełny, folii, membrany i sznurowania).

Przy zastosowaniu pianki PUR nie ma tak dokuczliwych drobinek wełny unoszących się w powietrzu.

Aplikacja pianki odbywająca się bezpośrednio na placu budowy likwiduje wszystkie te niedogodności.

Czas docieplenia skraca się do 1-2 dni, zależnie od stopnia skomplikowania konstrukcji dachu, nie jak w przypadku wełny dwa do trzech tygodni.

Wypełnione zostają wszystkie szczeliny i "trudne miejsca", powoduje to całkowite wyeliminowanie mostków termicznych.

Piankę poliuretanową można aplikować na każdy rodzaj podłoża:

  • na odeskowanie
  • bezpośrednio na membranę

Do wyboru mamy dwa rodzaje pian

tel.: 534 77 00 99 , 71 733 65 15

Nasze usługi to solidne wykonanie i konkurencyjna cena

 

 

Izolacja za pomocą pianki poliuretanowej staje się coraz częściej wybieraną metodą na ocieplenie poddasza czy dachu, gdyż to właśnie przez te partie domu ucieka czasem nawet 40% ciepła. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej wykorzystywanej zyskujemy lepszą szczelność dachu, a co za tym idzie - w dalszych latach możemy znacznie ograniczyć zużycie ogrzewania. Dzięki temu inwestycja w ocieplanie poddasza za pomocą pianki pur jest zdecydowanie opłacalna. Metoda ta sprawdza się zarówno przy ocieplaniu budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych czy usługowych. Dodatkowo, właściwości pianki pur w zakresie infiltracji powietrza hamują ewentualny rozwój niebezpiecznych grzybów czy pleśni w miejscu izolacji. Pianka jest ponadto neutralna pod względem zapachu oraz odporna na mróz. Korzystając z wysokiej jakości izolacji za pomocą pianki pur, ocieplanie poddasza sprawia, że także w innych partiach domu, na wszystkich jego kondygnacjach panuje taka sama temperatura.

Zdecydowaną przewagą pianki poliuretanowej nad popularną wełną mineralną, jest przede wszystkim jej mniejsza inwazyjność oraz komfort. Zamieniamy mankamenty unoszących się w powietrzu drobinek wełny oraz żmudne układanie poszczególnych jej elementów na szybką i wydajną aplikację pianki. Dzięki nowoczesnej technologii pianki pur, jest ona zdecydowanie bardziej odporna na wilgoć niż tradycyjna wełna, która po nasiąknięciu wodą, znacząco obniża swoje właściwości izolacyjne. Przy ocieplaniu poddasza istotny jest także ciężar materiału, który wybierzemy. Wełna mineralna jest materiałem zdecydowanie cięższym. Pianka pur daje gwarancję solidnej izolacji bez konieczności dodatkowego obciążania więźb dachu.

Ze względu na różne rodzaje pianek, nasza firma zajmuje się także odpowiednim dostosowaniem technologii do każdego rodzaju konstrukcji. W zależności od preferencji oraz typu dachu stosujemy dwa rodzaje pianek: zamknięto-komórkową lub otwarto-komórkową. Zajmujemy się także izolacją dachów płaskich, do ocieplenia których także stosuje się piankę poliuretanową.

 
Pliki do pobrania:

PCC Prodex
Purinova Bydgoszcz Izopianol 03/10 N klasa FR
Polychem Systems
 
 
SILPUR
© 2011-23 SILPUR sp. z o.o.
design: fdesign.pl
code: okinet.pl