Nie ma lepszego materiału izolacyjnego który może uszczelnić twój dom przed niekontrolowaną infiltracją powietrza i wilgoci.

 
Ogranicz rachunki za energię nawet o 50%, wzmocnij konstrukcję budynku, zapewnij sobie i swojej rodzinie zdrowy bezpieczny dom! Dom bez pleśni, zanieczyszczeń w powietrzu.
Zalety pianki poliuretanowej:

  • zatrzymuje uciekające ciepłe powietrze w zimie i chodne w lecie (tzw. lewe przedmuchy),
  • twój dom staje się bardziej komfortowy,
  • oszczędzasz na rachunkach za energię,
  • wzmacnia konstrukcję budynku,
  • ma sztywną strukturę, przylega ściśle do wszystkich materiałów budowlanych i nie opada jak wełna,
  • uniemożliwia przedostawanie się do budynku kurzu i pyłków,
  • zmniejsza zapotrzebowanie mocy, utrzymanie i zużycie urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Technologia izolacji natryskowej pianką PUR pozwala zaoszczędzić pieniądze i zarabia sama na siebie. Pozwala zaoszczędzić na kosztach energii i obniża rachunki za media.
Systemy natrysku pianki są stosowane do uszczelniania wszystkich ścian, stropów, dachu budynku, aby zapobiec infiltracji powietrza i wilgoci.
 

Badania pokazują, że 40% energii w domu jest tracone z powodu infiltracji powietrza.
To powietrze przenika do domu poprzez szczeliny, źle zaprojektowane ściany, okna i drzwi. Dochodzą do tego jeszcze niefachowe wykonanie i często niska jakość użytych materiałów budowlanych.
Są metody dzięki którym można się przekonać czy wybudowany dom jest szczelny i czy posiada wady konstrukcyjne tj. mostki termiczne. Jest to badanie przy pomocy kamery termowizyjnej, wraz z opisem fachowca na temat zaistniałych nieprawidłowości. Nasza firma współpracuje na stałe ze specjalistami w tej dziedzinie.
Drugim badaniem które pozwala określić szczelność domu jest test szczelności. Więcej na testyszczelnosci.pl
Oba badania nie są popularne na naszym rynku budowlanym ze względu na niewłaściwe podejście do ceny tych badań. W zależności od wielkości domu i jego skomplikowania, badanie może kosztować od kilkuset do kilu tysięcy złotych. Jednak informacja jaką uzyskujemy, jest nie do przecenienia. Pozwala nam z chirurgiczną dokładnością wykryć problem i go zlikwidować.
 

Niska wartość współczynnika λ
Natryśnięta pianka poliuretanowa ma współczynnik lambda λ równy 0,023 [W/(mK)]
Jest jedynym materiałem który przy tak cienkiej warstwie posiada tak dobre parametry izolacyjne.
Natryskowa pianka poliuretanowa jest wykorzystywana do izolacji i ochrony budynków mieszkalnych, handlowych i przemysłowych.
 

Miesięczne oszczędności energii w wysokości 30% lub więcej można osiągnąć w stosunku do alternatywnych pokryć dachowych i systemów izolacyjnych.
Zwrot z inwestycji w związku z natryskiem pianki poliuretanową trwa mniej niż 4 lata.
Biorąc pod uwagę rosnące koszty węgla, gazu i innych nośników energii, można spodziewać się zwrotu inwestycji w okresie poniżej 3 lat!
Natryśnięta pianka PUR zapobiega przedmuchom powietrza, wilgoci i przenikania gazu.
 

Badania wykazały, że aż 40% całkowitej utraty energii z budynku odbywa się przez przenikanie powietrza. Tradycyjna izolacja z włókna szklanego które zamocowane do ścian, pomiędzy krokwie poddasza nie przylega dokładnie na całej po powierzchni, tworząc trudne do usunięcia szczeliny. Szczeliny są często niewidoczne w pierwszym etapie po montażu izolacji z włókna, uwidaczniają się dopiero po rozpoczęciu użytkowania budynku, najczęściej po zabudowaniu tej izolacji przez różne systemy zabudowy.
Powietrze może przejść przez te luki, rozwiązanie to czyni je o wiele mniej wydajne niż systemy natrysku pianki poliuretanowej.
Natryśnięta pianka przylega i tworzy szczelną monolityczną barierę izolacyjną, która wyklucza wszelkie nieszczelności.
Spośród dostępnych materiałów izolacyjnych pianka poliuretanowa posiada najlepszy ( najniższy) współczynnik lambda [λ ] dzięki czemu dom jest bardziej komfortowy, a ogrzewanie tańsze. W budynku zaizolowanym pianką jest ciepło w zimie i chłodno w lecie.
 

Pianka poliuretanowa tworząc barierę przyczynia się do zmniejszenia infiltracji powietrza. Infiltracja może powodować uszkodzenia konstrukcji domu lub budynku daje możliwość migracji i osadzania się w budynku i w niektórych materiałach izolacyjnych niebezpiecznych pleśni i zarodników grzybów.
Wzrost ilości pleśni w domu, może spowodować poważne problemy zdrowotne jego mieszkańców.
Tak więc chroń swoją rodzinę i oszczędź pieniądze dzięki zastosowaniu skutecznej metody izolacji poprzez hydrodynamiczny natrysk pianki poliuretanowej.


Pianka PUR przyczynia się do zmniejszenia wilgoci i pleśni.
Zarodniki pleśni w miejscu wilgotnym pomieszczeniu, mogą rozpocząć uprawę i trawienie,
Formy te rozwijają się na materiałach takich jak na drewno, papier, dywan, i żywność.
Przy nadmiernej wilgoci w powietrzu lub przy miejscowej kondensacji pary wodnej i gromadzącej się w pomieszczeniach wodzie, pleśń często występuje bo ma do bytowania odpowiednie warunki.
Pianka poliuretanowa jest materiałem chemo-odpornym, obojętnym dla organizmów żywych. Na powierzchni pianki nie rozwiną się zarodniki pleśni, grzybów.

Popularne i prawdziwe jest potoczne stwierdzenie że „mikroby nie lubią pianki poliuretanowej”.

 
 
 
SILPUR
© 2011-18 SILPUR sp. z o.o.
design: fdesign.pl
code: okinet.pl