Izolacja poddasza

Izolacja poddasza w cenie izolacji wełną
- sprawdź nasze promocje zadzwoń

  Użycie pianki poliuretanowej jako materiału termoizolacyjnego zamiast tradycyjnych materiałów, na przykład wełny szklanej/mineralnej, czy styropianu posiada wiele zalet:

 Pianka poliuretanowa oznacza koniec niedogodności, związanych z długim czasem ułożenia docieplenia (dotyczy wełny, folii, membrany oraz sznurowania).

Przy zastosowaniu pianki PUR nie istnieje problem drobinek wełny, unoszących się w powietrzu, którą mogą być przyczyną wielu niedogodności.

Dzięki temu, że aplikacja pianki odbywa się bezpośrednio na placu budowy zlikwidowane są niemal wszystkie niedogodności tradycyjnych metod.

Cała praca związana z dociepleniem skraca się do 1-2 dni robocznych, w zależności od powierzchni oraz stopnia skomplikowania kontrukcji dachu. W przypadku zastosowania wełny czas robót może trwać nawet dwa do trzech tygodni.

Całkowite wyeliminowanie mostków termicznych, dzięki temu, że dokładnie wypełnione zostają wszystkie szczeliny i "trudne miejsca.

Piankę poliuretanową można aplikować na każdy rodzaj podłoża:

  • na odeskowanie
  • bezpośrednio na membranę

Do wyboru mamy dwa rodzaje pian:

tel.: 534 77 00 99

Nasze usługi to solidne wykonanie i konkurencyjna cena!

 

 

Pianka poliuretanowa gwarantuje wydajną izolację poddasza. Jej wskaźnik przewodnictwa ciepła [W/mK] wynosi między 0,034 a 0,040, podczas gdy dla wełny parametry te oscylują między 0,024 a 0,0398. Oznacza to, że przy cieńszej warstwie pianki pur otrzymujemy lepsze parametry przewodnictwa ciepła niż przy grubo położonej, ciężkiej wełnie mineralnej.

Aplikacja pianki poliuretanowej polega na natrysku pianki na obszar przeznaczony do izolacji. Przy jej nakładaniu nie potrzeba żadnych dodatkowych łączników takich jak gwoździe czy sznurki, które konieczne są przy montażu wełny. Ponadto pianka pur ze względu na swoją konsystencję dociera do każdego zakamarka w konstrukcji, co ma znaczące przełożenie na szczelność. Dzięki temu zyskujemy także czas, gdyż okres wypełniania dachu pianką poliuretanową trwa około 2 dni, w zależności od konstrukcji dachu, a nie jak w przypadku wełny - nawet 2 czy 3 tygodnie. Ze względu na swoją przyczepność, aplikacja pianki nie wymaga wcześniejszych czasochłonnych przygotowań. Konstrukcja, w której zostanie położona pianka nie musi być oczyszczana, ani wyrównywana. Ponadto, dzięki technologii aplikacji pianki, eliminujemy całkowicie możliwość tworzenia się mostków termicznych, gdyż cała przestrzeń jest szczelnie wypełniona izolatorem. Dzięki temu izolacja poddasza pozostaje trwała i nieprzewiewna, hamuje także dostawanie się do wnętrza budynku kurzu i pyłów. Dzięki swojej nieprzewiewności, zapewnia także lepszą jakość powietrza wewnątrz budynku dla jego użytkowników. Dodatkowo pianka pur jest w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt, nie powoduje uczuleń ani nie wpływa negatywnie na zdrowie.

Izolacja poddasza, którą proponujemy to ergonomiczna metoda na ocieplenie górnych części domu. Poprawia wentylację budynku, dzięki prawidłowej infiltracji powietrza zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, a dzięki swojej wadze nie przeciąża konstrukcji dachu. Dzięki swojej wydajności, pozwoli długofalowo przyczynić się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie w zimie i klimatyzację w lecie.

 
 
 
SILPUR
© 2011-23 SILPUR sp. z o.o.
design: fdesign.pl
code: okinet.pl